روغن خراطین و ۱۲ مزیت استفاده از روغن خراطین (روغن زالو) برای سلامتی

4089 بازدید
19 اردیبهشت 97
قاصدک
,,

۱۲ مزیت استفاده از روغن خراطین (روغن زالو) برای سلامتی که بد نیست با آن آشنا شویم

مزایای روغن زالو اکنون بسیار شناخته شده اند، شخصی که به دنبال سر زندگی و انرژی باشد از روغن خراطین استفاده می‌کند. زالو یک حیوان ترسناک و چندش آور است. چرا که حیواناتی دارای نام لاتین Hirudo Manillensis هستند و در دسته کرم های حلقوی قرار می‌گیرند و هم چنین دارای چند اندام تناسلی یا نر و ماده می باشند، حیواناتی خون خوار یا مکنده خون می‌باشند.

درباره زالوها

شکل و چهره این حیوانات بسیار تنفر آور است اما آنها در واقع حیواناتی هستند که هم برای طبیعت و هم برای انسان ها مزیت هایی را به همراه دارند. در تاریخ، زالو درمانی سال هاست که شناخته شده است، از همان روزهای هند تا یونان باستان گرفته تا قرن هفدهم تا بیستم در آمریکا و اروپا، زالو درمانی به عنوان یک روش درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. در اندونزی از همان روزهای پادشاهی باستان، این سیستم درمانی در میان افراد جامعه شناخته شده بود.

محتوای روغن زالو

تحقیقات علمی

کاربرد زالوها برای زالو درمانی از زمان های قدیم توجه کارشناسان سلامت را به خود جلب کرده است، لذا انواع تحقیقات و تحقیقات علمی انجام شده اند تا مواد شامل شده در زالوها که برای سلامتی انسان مفید می باشند را ارزیابی کنند. در خلال تحقیقات کشف شد که زالوها شامل مواد مفیدی که در زیر آورده شده اند می باشند:

نیتریک اکسید

در خلال تحقیقاتی که بر روی زالوها صورت گرفت، پروفسور رابرت فورچگات، لوییس ایگنارو و فرید موراد در سال ۱۹۹۸ برنده جایزه نوبل شدند. براساس تحقیقاتی که توسط این سه محقق انجام شد دریافته شد که یک پیوند نیتریک اکسید در نوع زالوی Hirudo Medicinalis وجود دارد که می تواند به جای گیاه دارویی ویاگرا استفاده شود. نیتریک اسیدی که به صورت طبیعی توسط زالوها منتشر می‌شود به اندازه ۹۰ درصد می تواند به ارکت شدن آلت تناسلی مردان کمک کند. همچنین نیتریک اکسید برای عصب هایی که غریزه را تحریک می کنند و موجب تحریک جنسی زنان به هنگام لمس آلت تناسلی شان می‌شود نیز مفید است.

هیستامین

ماده ای که در بزاق دهان زالو وجود دارد به عنوان یک توسعه دهنده عمل می کند.

هیرودین

هیرودین ماده ای است که مانع لخته شدن خون می شود. به همین دلیل است که این ماده به طور گسترده برای ترمیم خون لخته شده مورد استفاده قرار می گیرد و لذا خون دوباره می تواند به آرامی جریان یابد. با چنین قابلیتی، عناصر Hirudo Medicinalis در فرایند جراحی های کوچک عصب، همانند عصب های موجود در دست به منظور به جریان انداختن خون، به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.

آنزیم خنثی ساز اسید هیالورونیک

آنزیم خنثی ساز اسید هیالورونیک که در بزاق دهان زالو وجود دارد آنزیمی است که به صورت یک داروی بیهوشی به کار می‌رود.

ترومبین

ترومبین به علاوه اینکه موجب انجماد بیشتر می شود، قادر به فعال کردن تبدیل فیبرینوژن نیز می باشد. به یاد داشته باشید که زمانی که بدن دچار جراحت می‌شود، یک عنصر در خون به نام ترومبوز در عروق خونی یافت می شود و تلاش می‌کند که جریان خون را از کار بیاندازد. با کمک ترومبین موجود در زالو، فرآیند رفع لخته شدگی خون به سرعت انجام می‌شود.

آنتی کلاژن

آنتی کلاژن به طور گسترده به عنوان یک ماده آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد چرا که این ماده موجب گردش خون و جلوگیری از پیری زودرس می شود.

۱۲ مزیت استفاده از روغن خراطین (روغن زالو)

۱۲ مزیت استفاده از روغن خراطین (روغن زالو)

درست کردن روغن زالو

با وجود مواد مفیدی که در زالو وجود دارد، این حیوان مکنده خون به عنوان یک روش درمانی مورد استفاده قرار می گیرد، چه با قرار دادن زالوها روی سطح پوست، و چه با عصاره گرفتن از زالو و تبدیل آن به پودر و روغن. پودر عصاره زالو معمولا یا بصورت ترکیب در نوشیدنی و یا در قالب یک کپسول مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال این روش نسبت به راه دوم از معروفیت کمتری برخوردار است. روش دوم عصاره گیری از زالو به صورت روغن می باشد که از آن به عنوان روغن زالو یا همان روغن خراطین یاد می شود.

انواع زالو

اندونزی که دارای مساحت بسیار بزرگی با انواع مناطق متفاوت است دارای زالوهای متنوعی است که تقریبا با هم تفاوت دارند و از آنها به نام های روغن زالوی پاپوا، روغن زالوی بورنئو، روغن زالوی مادورس، روغن زالوی سیاه، و روغن زالو یاد می شود. با اینکه هر منطقه دارای یک روش متمایز برای جمع‌آوری زالوها و عصاره گیری از آنها به روغن زالو می‌باشند، اما سیستم پردازش زالو که تبدیل به روغن زالو را انجام می دهد مراحلی مشابه مراحل زیر را پیش می‌گیرد:

زالوهایی که باید از آنها روغن گرفته شوند زالوهایی بالغ با سایزی به اندازه کافی بزرگ می‌باشند. سپس زالوها شکافته می شوند و کاملا شست و شو داده می شوند. زالوهای انتخابی را مستقیما تحت فرایند قرار ندهید و حدود چند ماه به آن ها غذا ندهید تا عنصر خون در بدن زالوها استریلیزه شود.

بعد از اینکه آنها را کاملا و تمیز شستید، زالوها با ادویه های متفاوتی ترکیب می شوند و برای اینکه کاملا مخلوط شوند به اندازه کافی هم زده می شوند.

بعلاوه زالوهایی که ادویه زده می‌شوند در ظرف های محفوظ از هوا نگهداری می‌شود تا به باکتری های خارج آلوده نشوند. فرایند تخمیر معمولا یک ماه به طول می انجامد لذا بدن زالو خرد می شود و با ادویه ترکیب می شود. بعد از تخمیر زالوها با ادویه، عمل طبخ با روغن نارگیل انجام می‌شود. بعد از اتمام عمل طبخ روغن زالو با انواع مشخصه ها تولید می شود.

 

همچنین بخوانید:  درمان انزال زودرس و ناتوانی های جنسی با گیاهان دارویی

 

۱۲ مزیت استفاده از روغن خراطین

بر طبق موادی که در زالو وجود دارند، روغن زالو دارای فواید زیادی از جمله موارد ذیل است:

روغن زالو موجب افزایش سایز آلت تناسلی مرد می شود :

مزایای روغن بسیار معروف زالو در اندونزی، توانایی آن در افزایش سایز اندام حیاتی می باشد. در میان فواید متعددی که در روغن زالو وجود دارد، یکی از مهمترین فواید آن افزایش سایز اندام جنسی مردان است، و این به دلیل وجود مواد هیستامینی است که بعنوان توسعه گر عمل می‌کنند. لذا اگر بیشتر روغن های زالو در بازار به فروش رفتند شگفت زده نشوید چرا که تبلیغات همیشه فواید را به رخ می کشند.

روغن زالو موجب سرزندگی مردان می شود :

گفته می‌شود که روغن زالو موجب افزایش سرزندگی مردان و غلبه بر انزال زودرس می‌شود چرا که محتوای نیتریک اکسید موجود در زالوها به صورت داروی گیاهی ویاگرا عمل می کنند و همچنین محتوای هیرودین موجب افزایش جریان خون می‌شود.

غلبه بر کم بودن تمایل قوای جنسی در زنان :

شهوت جنسی و یا تحریک جنسی بسیار کم در زنان، با روغن زالو قابل درمان است چرا که نیتریک اکسید موجود در آن می تواند محرکی را برای عصب هایی که موجب ایجاد هیجان می شوند را ایجاد کند و محرک جنسی زنانه ای را با قرار دادن روغن زالو بر روی آلت تناسلی زنان به وجود آورد.

سفت شدن و افزایش سایز سینه

روغن زالو به همرا ماساژ سینه، عصب های حرکتی را تحریک می کند و لذا سینه ها سفت و بزرگ می شوند.

 

همچنین بخوانید:  تره و خواص دارویی آن برای تقویت نیروی جنسی

 

روغن زالو برای درمان زخم ها

روغن زالو می‌تواند درد زخم ها را کاهش دهد چرا که ماده آنزیم خنثی ساز اسید هیالورونیک در آن به عنوان یک داروی بیهوشی عمل می کند. همچنین این روغن می‌تواند موجب تسریع خوب شدن زخم شود و این به دلیل وجود هیرودینی است که موجب شروع جریان خون می شود و هیستامین نیز به عنوان توسعه گر در آن به کار می رود و لذا رشد سلول‌های جدید سرعت پیدا می کند. روغن نارگیل نیز برای التیام زخم مفید است.

روغن زالو برای درمان آکنه و لکه

لکه ها و و آکنه ها با اعمال روغن زالو به صورت منظم بر روی پوست صورت قابل درمان می باشند و این به دلیل وجود محتوای هیستامین و هیرودین در آن می‌باشد.

جلوگیری از پیری زودرس

محتوای آنتی کلاژن در روغن زالو می تواند موجب گردش خون شود و از پیری زودرس جلوگیری به عمل آورد.

 • موارد زیر نیز برای پیری زودرس خوب می باشند:
  • ورزش
  • ژیمناستیک
  • شنا

نرم کردن و سفت کردن پوست

زنانی که دارای پوست زمخت و چروکیده می باشند می توانند به طور منظم از روغن خراطین استفاده کنند تا پوست خود را نرم کرده و قابلیت ارتجاعی را به آن برگردانند.

 • موارد زیر نیز برای پوست مناسب اند:
  • پوست پرتقال
  • پوست هندوانه
  • ویتامین e

روغن خراطین برای جلوگیری از ابتلا به دیابت و بیماری‌های قلبی

دیابت و بیماری های قلبی اغلب به دلیل سبک ناسالم زندگی به وجود می‌آیند و موجب لخته شدن عروق خونی می گردند. به منظور جلوگیری از ابتلا به این بیماری ها می‌توانید از روغن زالو به طور منظم استفاده کنید و آن را روی کل بدن خود بمالید.

روغن زالو برای کاهش خطر فشار خون و سکته مغزی

اثرات ضد التهابی و همچنین داروی بیهوشی موجود در روغن زالو می‌تواند جریان خون را به حالت طبیعی برگرداند و لذا خطر ابتلا به فشار خون و سکته مغزی را کاهش دهد.

 • مواردی که برای سکته مغزی مهم اند:
  • خواب مناسب
  • آووکادو
  • خوردن خربزه

 

۱۲ مزیت استفاده از روغن خراطین (روغن زالو)

۱۲ مزیت استفاده از روغن خراطین (روغن زالو)

 

بهبود مقاومت در برابر بروز امراض

یک عامل متوقف کننده رشد باکتری که در روغن زالو وجود دارد می‌تواند سیستم دفاعی بدن را بهبود بخشد، لذا توصیه می‌شود که بیمارانی که در دوره نقاهت از بیماری خود هستند و یا کسانی که دارای بیماری ایدز یا اچ آی وی هستند از این روغن استفاده کنند.

 • مواردی که برای سیستم دفاعی مناسب اند:
  • تخم اردک
  • هویج
  • کلم بروکلی
  • ماهی قزل آلا

درمان بیماری های ناشی از اختلالات گردش خون

بیماری های متعددی به دلیل اختلالات گردش خون به وجود می‌آیند همانند نفخ شکم، سفتی، بواسیر، کلوئید، میگرن، سرگیجه، تنگی نفس، ورید واریسی و دیگر بیماری ها که می توانند با روغن زالو که به عنوان جریان انداز خون عمل می‌کند درمان شوند.

 • برای گردش خون موارد زیر مناسب می باشند:
  • اهدای خون
  • برگ لیمو
  • آب
  • چوب ماهون

به علاوه بیماری‌هایی که در بالا به آنها اشاره شد بیماری های بیشتری دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند با استفاده از روغن خراطین (روغن زالو) درمان شده و از ابتلا به آنها جلوگیری شود. با اینحال به این دلیل که درمان با روغن زالو یک درمان طبیعی و گیاهی است، مزیت های آن مستقیما احساس نمی شوند بلکه در طولانی مدت و انجام آن به صورت منظم و مداوم قابل درک می باشند.

نکته: استفاده از آن باید با احتیاط و تحت توصیه دکتر باشد.

 

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

مازو را با خواص چاق کننده و پرکننده صورت های استخوانی، حجم دهنده لب و گونه، افزایش اندازه تناسلی مردان، بدون هیچ اسانس و افزودنی شیمیایی، از فروشگاه عطارک تهیه نمایید.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه های پیشنهادی و داروهای گیاهی ذکر شده، مسئولیتی نداشته و بهتر است قبل از استفاده، با پزشک و یا مشاور طب سنتی در تماس باشید.

پستهای مرتبط

هیچ نظر ارسال شده است. لطفا شما هم نظری ارسال کنید.

0