رها کن تا رها شی

2144 بازدید
30 شهریور 97
قاصدک
رها کن تا رها شی

رها کن تا رها شی

رها کن تا رها شی !

داشتن احساس یکی از خصوصیات انسان است که او را از دیگر جانداران متمایز می کند. هرگاه گریه می کنیم، می ترسیم یا اینکه عصبانی، ناراحت یا حریص می شویم به نوعی در حال تجربه یک احساس هستیم. آنچه اهمیت دارد این است که احساسات خویش را کنترل کنیم زیرا آن ها همواره خوب نیستند. مثلا موجب می شوند نتوانیم سخنرانی خوبی را در یک همایش ارائه دهیم زیرا در هنگام سخنرانی، ترس و استرس وجودمان را فرا می گیرد. آن ها مانع آشتی ما با دیگران می شوند زیرا هنوز از دست آن ها عصبانی هستیم. در واقع احساسات در بسیاری از عرصه های زندگی مان از جمله تصمیم گیری ها حضوری پر رنگ دارند. احساسات همواره برای ما مفید نیستند. احساسات ناشی از عکس العمل شما نسبت به اموری است که اتفاق می افتند، حال آن که شما می توانید آن ها را کنترل کنید. کنترل احساسات کار آسانی است در صورتی که به آنچه در ادامه بیان می شود خوب عمل کنیم. بهترین راه برای رها شدن از دست عواطف مزاحم و مخرب رها کردن آن هاست.

رها کردن چیست؟

در اولین قدم شما باید بدانید در تسخیر و سیطره عواطف و احساسات تان قرار گرفته اید و چنان رفتار می کنید که گویی احساسات تان هستید. سپس باید بدانید می توانید خود را از چنگال آن ها رها نمایید. به عبارت دیگر می توانید مشت خود را از دور این قبیل احساسات باز کنید و به سادگی تصمیم بگیرید که احساسات تان را رها کنید.

 

همچنین بخوانید: چگونه هم مسیر زندگی باشیم !

 

چه طور می توان رها کرد؟

ساده ترین راه این است که به زندگی تان بنگرید و ببینید احساسات تان در چه زمانی شما را از داشتن زندگی ای شاد بازداشته اند. آیا در مورد وضعیت خانه و زندگی تان، ساعات کاری تان یا برخوردی که با آن مرد گستاخ در فروشگاه داشتید ناراحتید؟ بیایید مسئله یا وضعیتی که شما را آزار می دهد را در ذهن خود تصور کنید و سپس با احساسات درگیر با آن ارتباط برقرار کنید.

آن گاه از خود بپرسید : آیا می توانم این احساس را رها کنم؟ نفس عمیقی بکشید و صادقانه جواب دهید بله یا نه؟ هر دو جواب کاملا خوب و مفید هستند. اگر می توانید رهایش کنید این کار را انجام دهید و از تمام وجودتان آن را رها نمایید. اگر نمی توانید رهایش کنید اصرار نورزید. این تصمیم شما بوده است. به خود اجازه دهید مدتی بیشتر در مورد آن تامل کنید. این روند را یک بار دیگر تکرار کنید. دوباره بنگرید که آیا هنوز احساس شما بار منفی دارد؟

چنانچه این طور است این روند را تا زمانی که از بار منفی احساس شما کاسته شود تکرار کنید. به یاد داشته باشید رها کردن به معنای بخشش کسی نیست بلکه فقط بدان معناست که احساسات منفی درون خود را رها می کنید. با رها کردن احساسات منفی نه فقط از آزادی بیشتری در زندگی لذت می برید بلکه از نظر احساسی به ثبات بیشتری و نوسان کمتری خواهید رسید و  لحظات شادتری را سپری خواهید نمود.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

روغن گل سرخ را با خواص نشاط آور، ضد تب، ضد عفونت، ضد اسپاسم، ضد ویروسی، مسهل صفرا، ضد یبوست، تقویت کننده لثه، پوست و روده ها و جلوگیری از ریزش مو، بدون هيچ اسانس و افزودني شيميايي، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه های پیشنهادی و داروهای گیاهی ذکر شده، مسئولیتی نداشته و بهتر است قبل از استفاده، با پزشک و یا مشاور طب سنتی در تماس باشید.

پستهای مرتبط

هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

0