رفع تیرگی زانوها با روش های ساده و خانگی

2451 بازدید
04 فروردین 98
بهاره
,,

رفع تیرگی زانوها با روش های ساده و خانگی

یکی از مشکلاتی که امروزه اکثر زنان از آن رنج می برند، تیرگی و سیاه شدن زانوها می باشد که موجب خجالت و عدم اعتماد به نفس به هنگام لباس پوشیدن می شود. عمدتا افرادی که پوست هایی خشک تر دارند بیشتر در معرض این مشکل قرار دارند. ممکن است شما هم به دنبال راه هایی برای از بین بردن مشکل سیاهی زانو ها، از طریق لایه برداری شیمیایی، یا استفاده از لیزر رفته باشید. اگر چه این درمان ها نتیجه بخش است اما، پر هزینه می باشند، در حالی که شما می تواند به روش های طبیعی و دستور العمل های آسان، ارزان و سریع پوستی سفید و نرم داشته باشید. لذا در این مقاله شما را با رفع تیرگی زانوها با روش های ساده و خانگی آشنا خواهم کرد.

 

رفع تیرگی زانوها با روش های ساده و خانگی

رفع تیرگی زانوها با روش های ساده و خانگی

 

علت تیرگی زانوها

دلایل متعددی وجود دارد که منجر به سیاه شدن پوست زانوها می شود، مهمترین آن ها عبارتند از:

  • کمبود ویتامین آ
  • انباشت سلول های مرده ناشی از عدم رسیدگی و تمیز کردن به موقع زانوها
  • ساییدگی و اصطکاک زانو به زمین یا لباس
  • قرار گرفتن در معرض نور خورشید
  • خشکی پوست

روش های مدرن برای رفع تیرگی زانوها

برخی از روش های مدرن برای درمان مشکل تیرگی و سیاهی زانوها موثر هستند از جمله:

1-لیزر

لیزر یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن سیاهی و تیرگی زانوها و سایر نقاط بدن است، اما متاسفانه این روش بسیار پر هزینه است و مقرون به صرفه نمی باشد.

2-لایه برداری شیمیایی

لایه برداری شیمیایی با استفاده از اسید استیک سه گانه، کلر و یک مایع شفاف، روی ناحیه زانو قرار می گیرد و پوست های مرده را حذف و آن را روشن می کند.

رفع تیرگی زانوها با روش های ساده و خانگی

بسیاری از دستور العمل های طبیعی وجود دارد که به راحتی باعث روشن شدن پوست زانوها شده و هزینه های بالایی هم ندارند. در ضمن تهیه آن ها بسیار سریع و آسان است. استفاده منظم از این مواد طبیعی می تواند انتخاب مناسبی برای رفع سیاهی و تیرگی زانوها باشد.

لیمو و ماست

ماست و آبلیمو یکی از طبیعی ترین روش ها برای رفع تیرگی زانو است. بدین منظور، دو قاشق غذاخوری آبلیمو را با یک قاشق غذاخوری ماست مخلوط کنید و بر روی زانوها مالش دهید. بعد 15 دقیقه ناحیه را با آب گرم بشویید و سپس آن را خشک کنید.

ماست و بلغور جو دوسر

دو قاشق غذاخوری از ماست و دو قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر را با هم مخلوط کنید و آن ها را بر روی زانوهای خود قرار دهید. بعد از گذشت 40 دقیقه زانوها را با آب گرم بشویید. این روش یکی از موثرترین راه ها برای روشن کردن زانوها می باشد.

سرکه سیب و آرد برنج

یک قاشق غذاخوری آرد برنج را با 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب خوب مخلوط کنید و آن را به مدت 30 دقیقه روی زانو های خود قرار دهید. در نهایت آن را با آب بشویید. ترکیب سرکه سیب و آرد برنج سبب حذف سلول های مرده پوست شده در نتیجه به رفع تیرگی زانوها کمک می کند.

 

همچنین بخوانید:  رفع سیاهی دور چشم و کبودی زیر چشم با استفاده از روغن کرچک

 

نمک دریایی و روغن زیتون

نمک دریایی یک لایه بردار طبیعی است که به حذف سلول های مرده پوست کمک می کند. ترکیب نمک دریایی و روغن زیتون علاوه بر رفع تیرگی زانوها، پوست را مرطوب کرده و خشکی پوست را نیز از بین می برد. برای تهیه این لایه بردار طبیعی تنها کافی است که، یک قاشق غذا خوری نمک دریایی را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید و حداقل یک ساعت آن را بر روی زانوها بگذارید. سپس، زانوها را با آب گرم و سپس سرد بشویید.

روغن نارگیل و لیمو

از آنجایی که آبلیمو تازه خواص سفید کنندگی دارد، جهت رفع سیاهی و تیرگی زانوها بسیار مفید است. به علاوه روغن نارگیل نیز برای رفع خشکی و روشن شدن پوست موثر است. بدین منظور، یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل، یک قاشق غذاخوری آب لیمو تازه و یک قاشق چای خوری سرکه سیب را با هم مخلوط کنید. سپس، این ترکیب را حداقل یک ساعت بر روی زانوهای خود قرار داده و آن را با آب گرم بشویید تا چربی روغن نارگیل از بین برود. در انتها نیز زانوها را با آب سرد شسته و خشک کنید.

روغن زیتون و شکر

 شکر به عنوان یک لایه برداری طبیعی برای حذف سلول های مرده پوست استفاده می شود. روغن زیتون نیز یک مرطوب کننده طبیعی و موثر است، بنابراین ترکیب این دو ماده تیرگی زانو ها را از بین می برد. برای این کار، دو قاشق غذاخوری شکر دانه درشت (یا شکر قهوه ای) را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید. سپس، آن را به مدت 5 دقیقه روی زانوها به آرامی ماساژ دهید و در انتها با آب گرم بشویید.

عسل، شیر و زردچوبه

عسل یک مرطوب کننده و پاک کننده پوست است. همچنین، شیر سفید کننده طبیعی و زردچوبه یک ضد عفونی کننده هستند. ترکیب ایم مواد با یکدیگر سبب رفع تیرگی زانوها می شود. برای تهیه این مخلوط سفید کننده، یک قاشق چای خوری زردچوبه، یک قاشق غذاخوری شیر و یک قاشق مربا خوری عسل را با هم ترکیب کرده و به مدت 15 دقیقه روی زانوها قرا دهید. سپس، آن را با آب گرم بشویید.

عسل و آبلیمو

عسل یک مرطوب کننده طبیعی برای پوست است. لیمو نیز حاوی ویتامین ث است که رنگدانه های پوستی را که سبب بروز زردی وتیرگی می شود، کاهش می دهد. برای تهیه این ترکیب، یک قاشق غذاخوری عسل با آب لیموی تازه کمی رقیق کرده و بر روی زانوها قرار دهید. اجازه دهید این ترکیب 20 دقیقه باق بماند سپس، با آب گرم زانوها را بشویید.

شیر و سرکه

یک قاشق غذاخوری شیر را با یک قاشق غذاخوری سرکه سفید (یا سرکه سیب) مخلوط کنید. سپس، آن را روی زانوها قرار داده و بعد از گذشت 15 دقیقه آن را با آب بشویید. شیر خاصیت سفید کنندگی و سرکه سک ضد عفونی کننده طبیعی است به همین دلیل این ترکیب سبب رفع تیرگی زانوها می شود.

 

رفع تیرگی زانوها با روش های ساده و خانگی

رفع تیرگی زانوها با روش های ساده و خانگی

 

روغن کرچک و گلیسیرین

قاشق غذاخوری روغن کرچک، یک قاشق چای خوری گلیسیرین، یک قاشق مربا خوری وازلین، یک قاشق غذاخوری شکر و یک قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر را با کمی آبلیمو مخلوط کنید و آن را به مدت 10 دقیقه روی زانوها قرار دهید. سپس، آن را با آب گرم شسته و خشک کنید. برای دریافت نتیجه بهتر این دستور را دو بار در هفته تکرار کنید.

پودر بچه و گلیسیرین

پودر بچه و گلیسیرین بهترین دستورالعمل برای روشن کردن زانو است . یک قاشق غذاخوری پودر بچه را با یک قاشق چای خوری گلیسیرین، یک روغن گیاهی (روغن بادام، زیتون و غیره) یا روغن بچه و یک قاشق غذاخوری ابلیمو تازه مخلوط کنید. . این مواد را یک ساعت روی زانوهای خود قرارداده و سپس، با آب بشویید.

لیمو و نمک دریایی

یک چهارم فنجان نمک دریایی یا نمک درشت را با یک قاشق غذاخوری آبلیمو و یک قاشق غذاخوری گلاب مخلوط کرده و آن را ده دقیقه روی زانو ها قرار دهید. سپس، زانوها را با آب گرم شستشو دهید. بهتر این دستور را سه بار در هفته تکرار کنید. البته توجه داشته باشید در صورت وجود زخم یا مشکل پوستی از اعمال آن بر روی پوست خودداری نمایید، زیرا سبب سوزش می شود.

آبلیمو و ویتامین ای

استفاده از آبلیمو و ویتامین ای برای رفع تیرگی زانوها بسیار مفید است. بدین منظور یک قاشق غذاخوری آبلیمو، 3 قاشق غذاخوری شیر و یک قاشق مرباخوری گلیسیرین را با هم مخلوط کرده و در انتها محتوای یک عدد گپسول ویتامین ای را به آن اضافه کرده و بر روی پوست خود بگذارید. اجازه دهید این ترکیب بین 15 تا 30 دقیقه روی زانوها باقی بماند، سپس آن را با آب گرم بشویید.

ژل آلوئه ورا

 ژل آلوئه ورا یک مرطوب کننده موثر برای پوست است که سبب بازسازی سلول های پوستی می شود. به منظور رفع تیرگی زانوها می توانید ژل آلوئه ورا به مدت 15 دقیقه روی زانو قرار داده و آن را با آب گرم شستشو دهید. برای نتیجه بهتر، استفاده روزانه از آلوئه ورا توصیه می شود.

چند نکته ضروری برای جلوگیری از تیرگی زانوها

  • حداقل یک بار در ماه از یک لایه بردارهای طبیعی برای از بین بردن سلول های مرده پوست استفاده کنید.
  • بعد از استحمام از مرطوب کننده و یا روغن های گیاهی جهت پیشگیری از خشکی و تیرگی زانوها استفاده کنید.
  • در صورت تماس زانوها با آفتاب، از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید.
  • از ایجاد اصطکاک و را نشستن روی زانوها خودداری کنید.
  • روزانه به میزان کافی آب بنوشید.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

نمک دریاچه را با خواص درمان سردردهای مزمن و میگرن، درمان بیماری های پوست، درمان شوره سر و افزایش رشد مو، تسکین درد مفاصل، پیشگیری و درمان بیماری های دهان و دندانف بدون هيچ اسانس و افزودنی شيميايی، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه های پیشنهادی و داروهای گیاهی ذکر شده، مسئولیتی نداشته و بهتر است قبل از استفاده، با پزشک و یا مشاور طب سنتی در تماس باشید.

پستهای مرتبط

هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

0