7 درمان طبیعی بیماری ناخنک چشم

2695 بازدید
27 تیر 01
ریحون
,,

7 درمان طبیعی بیماری ناخنک چشم

ناخنک چشم چیست؟

ناخنک یک رشد برجسته و گوشتی روی ملتحمه چشم شما است. ملتحمه شما غشای شفافی است که سفیدی چشم شما را می پوشاند. ملتحمه معمولاً به قسمت شفاف چشم شما یعنی قرنیه ختم می شود. همچنین داخل پلک های شما را خط می کشد.

ناخنک ضخیم شدن بال مانند یا مثلثی شکل ناحیه ای از بافت ملتحمه است. از هر دو گوشه چشم شما رشد می کند، اما اغلب از نزدیک ترین گوشه به بینی شما رشد می کند. به سمت بیرون پخش می شود، گاهی اوقات روی قرنیه چشم شما.

ناخنک می تواند یک یا هر دو چشم شما را درگیر کند، اما معمولاً نه به طور همزمان. هنگامی که هر دو چشم را به طور همزمان درگیر می کند، ناخنک دو طرفه نامیده می شود.

آیا ناخنک یک بیماری جدی است؟

ناخنک سرطانی نیست. با این حال، می تواند به اندازه ای بزرگ شود که بخشی از قرنیه شما را بپوشاند (گنبد شفافی که مردمک و عنبیه شما را می پوشاند). هنگامی که این اتفاق می افتد، می تواند بینایی شما را تحت تاثیر قرار دهد. در موارد نادر، ناخنک می تواند قرنیه شما را زخمی کند. بدون درمان، ممکن است بینایی خود را از دست بدهید.

ناخنک چقدر طول می کشد؟

ناخنک می تواند به آرامی در طول زندگی شما رشد کرده و گسترش یابد یا ممکن است در نقطه ای متوقف شود.

علت ناخنک چشم چیست؟

ناخنک ممکن است برای هر کسی که زمان زیادی را در خارج از منزل و بدون محافظ چشم در خارج از منزل سپری کند، اتفاق بیفتد. این بیماری بیشتر در افراد مسن (بالای 80 سال) که در نزدیکی خط استوا زندگی می کنند دیده می شود. کودکان به ندرت به ناخنک چشم مبتلا می شوند. به طور کلی حدود 12 درصد از مردم جهان به ناخنک مبتلا می شوند.

علائم و نشانه های ناخنک چشم چیست؟

گاهی اوقات قبل از ظاهر شدن ناخنک هیچ علامتی نخواهید داشت. هنگامی که علائم ظاهر می شوند، از خفیف تا شدید متغیر هستند.

1-1-علائم و نشانه های اولیه عبارتند از:

  • رشد ضایعه صورتی بر روی چشم شما.
  • چشم های قرمز، تحریک شده یا متورم.
  • خشکی چشم، خارش چشم یا سوزش چشم.
  • احساس می کنید که شن در چشم شما وجود دارد.
  • آبریزش چشم.

1-2-علائم و نشانه های دیررس عبارتند از:

  • افزایش اندازه و گسترش ضایعه.
  • ظاهر ناخوشایند چشم شما به دلیل اندازه ضایعه.
  • تاری دید یا دوبینی (اگر ناخنک روی قرنیه شما رشد کند).

درمان های طبیعی و بهترین روش برای از بین بردن ناخنک چشم

درمان‌های طبیعی نه تنها تحریک ناخنک چشم را کاهش می‌دهند، بلکه اغلب برای بهبود بخشی ناخنک استفاده می‌شوند.

7 درمان طبیعی بیماری ناخنک چشم

7 درمان طبیعی بیماری ناخنک چشم

سرکه سیب 

سرکه سیب خام و ارگانیک برای کاهش قرمزی و خارش ناخنک استفاده می شود. سرکه سیب با آب مقطر رقیق شده و مستقیماً در چشم استفاده می شود.

پودر زغال فعال 

پودر زغال فعال در آب رقیق کرده و به صورت محلولی در بیاورید. این محلول را با احتیاط درون چشم بریزید.

روغن کرچک

روغن کرچک تسکین دهنده خشکی چشم است و معمولاً در دنیای سلامت جایگزین برای کاهش تومورها و رشد استفاده می شود.

 

همچنین بخوانید: پیر چشمی و کم بینایی را بطور طبیعی درمان کنید

 

سراپپتاز/ناتوکیناز

آنزیم هایی مانند سراپپتاز و ناتوکیناز بافت های غیر زنده را حل می کنند. آنها به صورت داخلی با معده خالی مصرف می شوند تا انواع مختلف رشد را کاهش دهند.

درمان ناخنک چشم با عسل طبیعی

عسل با کیفیت بالا برای درمان انواع مشکلات سلامتی از جمله مشکلات چشم استفاده می شود. قبل از خواب یک قطره عسل داخل چشم می‌ریزند. برای اهداف پزشکی باید از عسل خام استفاده شود. عسل محلی که در شیشه های شیشه ای فروخته می شود ترجیح داده می شود.

ژل آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا را روی پلک هایتان بمالید و اجازه دهید مقداری بماند تا جذب شود. این روش به میزان قابل توجهی ضایعه به وجود آمده را کوچک و به مرور زمان می تواند او را از بین ببرد

پیر چشمی و کم بینایی را بطور طبیعی درمان کنید

پیر چشمی و کم بینایی را بطور طبیعی درمان کنید

از چشمان خود محافظت کنید

ناخنک در میان افرادی که نزدیکتر به خط استوا زندگی می کنند بیشتر دیده می شود. گاهی اوقات به آن “چشم موج سوار” می گویند. با توجه به آکادمی چشم پزشکی آمریکا، گمان می رود که نور UVB علت اصلی آسیب باشد. اگر زیاد زیر نور خورشید هستید، حتما از عینک آفتابی که نور UVB را مسدود می کند استفاده کنید.

و در پایان 

زمانی که ناخنک آنقدر بزرگ می شود که دید شما را مسدود می کند یا قرنیه شما را می پوشاند و انحنای آن را تغییر می دهد و باعث آستیگماتیسم می شود. آستیگماتیسم می تواند دید شما را تار کند. شما نیاز به عمل جراحی دارید.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

روغن کرچک را با خواص درمان یبوست و تسکین دل درد، تسکین درد آرتروز و درد زانو، رشد مژه ها، درمان کهیر و جوش سرسیاه و …، بدون هيچ اسانس و افزودنی شيميايی، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه های پیشنهادی و داروهای گیاهی ذکر شده، مسئولیتی نداشته و بهتر است قبل از استفاده، با پزشک و یا مشاور طب سنتی در تماس باشید.

پستهای مرتبط

هیچ نظر ارسال شده است. لطفا شما هم نظری ارسال کنید.

0