topNotif

24 درمان خانگی طبیعی برای رهایی از ساس

1979 بازدید
19 دی 01
ریحون
,
بروزرسانی شده در تاریخ 4 شهریور 1402

24 درمان خانگی طبیعی برای رهایی از ساس

ساس چیست؟

ساس ها حشرات کوچکی هستند که از خون انسان و حیوانات تغذیه می کنند. آن‌ها در شب فعال هستند و در مکان‌های تاریک و نرم و شکاف‌ها مخفی می‌شوند. این امر تشک را به مکانی ایده‌آل برای استقرار آنها تبدیل می‌کند.

تشخیص آنها با چشم غیرمسلح دشوار است زیرا بسیار ریز هستند (به اندازه یک دانه برنج)، اما اگر آنها را در خانه خود پرسه بزنید و به شما و اعضای خانواده تان بجوید، خواهید دید. حتما آن را بدانید نیش آنها اگرچه بی ضرر است، اما خارش و ناراحتی دارد.

ساس ها از کجا می آیند؟

اگرچه به نظر می رسد که ساس ها خود به خود ظاهر می شوند، اما ساس ها از بیرون وارد می شوند. این می تواند به معنای واقعی کلمه در فضای باز باشد، یا ممکن است آنها را در طول سفر به هتل ها، خانه دوستان یا حتی از خرید لباس یا مبلمان دست دوم بردارید.

این حشرات اندام بسیار پهنی دارند. این بدان معنی است که آنها می توانند از شکاف ها و شکاف های تقریباً نامرئی بلغزند.

علائم گزیدگی ساس

اغلب محل گزش های ساس، بطور قابل ملاحظه ای قرمز و متورم می شود و بارزترین ویژگی این گزیدگی ها که آن را از گزش سایر حشرات متمایز می نماید، گزش های متعدد است که در یک خط یا به صورت خوشه ای در ناحیه کوچکی از بدن ظاهر می شوند. احساس خارش و سوزش در محل گزش ساس ها بسیار رایج است.

درمان های خانگی برای خلاص شدن از شر ساس

 1. وکیوم

با یک جاروبرقی قوی و یک اتصال شلنگ قوی آن نوزادان و تخم ساس ها را بمکید. احتمالاً باید حداقل هر چند روز یکبار جاروبرقی بکشید. دقیق باشید و از جاروبرقی روی تشک، ملافه و مبلمان نرم مانند مبل ها و صندلی های راحت استفاده کنید.

از سطوح مرتفع شروع کنید و به آرامی مسیر خود را به سمت پایین طی کنید و توجه ویژه ای به فرش، کف و هرگونه ترک در دیوارها یا تخته کف داشته باشید. وسایل برقی مانند پنکه ها و حتی لپ تاپ خود را برای علائم هجوم بررسی کنید.

وقتی جاروبرقی را تمام کردید، کیسه جاروبرقی را تا جایی که ممکن است دور از خانه خود بیرون بیندازید.

24 درمان خانگی طبیعی برای رهایی از ساس

24 درمان خانگی طبیعی برای رهایی از ساس

 1. تمیز کردن با بخار

برای جاهایی که جاروبرقی نمی تواند به آن برسد، تمیز کردن با بخار یک گزینه است. گرما ساس‌ها و تخم‌ها را از بین می‌برد و در صورت قرار گرفتن در دمای بیش از 140 درجه فارنهایت می‌میرند. دستورالعمل های بخارشوی را به دقت دنبال کنید تا به مبلمان خود آسیب نرسانید.

 1. شستن تمام لباس ها و ملافه ها

قبل از شستشو، برچسب های ملحفه ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید پارچه ها می توانند آب گرم و خشک شدن را تحمل کنند. سپس هر چیزی را که در معرض این موجودات قرار گرفته است بشویید. ترکیب آب گرم و گرمای خشک کن به از بین بردن کلنی کمک می کند.

 1. ژل سیلیکا

بسته‌های کوچکی که در محصولات غذایی و جعبه‌های کفش پیدا می‌کنید تا محتویات آن خشک بماند، می‌توانند به کشتن حشرات نیز کمک کنند. برای استفاده از آنها، دانه ها را آسیاب کرده و پودر را در اطراف نواحی منبع پخش کنید. اگر بچه یا حیوان خانگی دارید، ممکن است بخواهید از این روش اجتناب کنید، زیرا قرار گرفتن در معرض مستقیم و استنشاق سیلیس مضر است. در عوض، جوش شیرین را انتخاب کنید که اثر مشابهی دارد.

 1. مالیدن الکل

الکل را در یک بطری اسپری بریزید و روی تمام سطوحی که احتمال میدهید ساس ها وجود داشته باشند اسپری کنید. الکل در تماس حشرات را از بین می برد.

 1. ورق های خشک کن معطر

بوی ورقه های خشک کن می تواند حشرات را دفع کند و حتی آنها را تشویق کند که به دنبال نقاط دیگری برای سکونت باشند. با این حال، این راه حل به احتمال زیاد به عنوان یک راه حل موقت استفاده می شود، زیرا آنها فقط یک مکان مهمان نوازتر در خانه شما برای معاشرت پیدا می کنند.

 

همچنین بخوانید: 8 درمان خانگی برای نیش زنبور عسل

 

 1. سشوار

اگر برای خوابیدن عجله دارید و چند روزی وقت ندارید که منتظر اثرگذاری این راه حل های دیگر باشید، سشوار خود را روی نواحی مورد نظر بگیرید. گرما حشرات را از بین می برد و به شما اجازه می دهد بدون نگرانی بخوابید.

 1. برس سفت

یک برس سفت را در امتداد درزهای تشک بکشید. این کار هر گونه ساس و تخم‌های چسبیده‌ای را که در برابر مکش جاروبرقی مقاومت می‌کنند، از بین می‌برد.

 1. نوار دو طرفه

این را در امتداد دور پایه‌های تخت در امتداد زمین بپیچید. به این ترتیب، وقتی حشرات سعی می کنند با شما به رختخواب بروند، به نوار گیر می کنند. اطمینان حاصل کنید که با کشیدن پتوها روی زمین، تلاش های خود را خراب نمی کنید.

 1. جوش شیرین

قبلاً می دانید که جوش شیرین رطوبت یخچال را جذب می کند، اما آیا می دانستید که رطوبت بدن ساس را نیز می مکد؟ برای استفاده از این پودر، آن را در هر کجا که حشرات یافتید پخش کنید، از جمله ترک و شکاف. حتماً هر چند روز یکبار جارو برقی بزنید و دوباره استفاده کنید.

 1. خاک دیاتومه

این محصول در برابر انواع حشرات از جمله کک معجزه می کند. این از سنگ رسوبی طبیعی ساخته شده است که به پودر ریز تبدیل شده است. برای استفاده موفقیت آمیز، آن را در تمام سطح زمین و در شکاف ها و شکاف ها پخش کنید. ممکن است تا 10 روز طول بکشد تا کار کند، اما پودر ریز دارای خرده های ریزی است که حشرات را می کشد.

ما پیشنهاد نمی کنیم آن را روی تشک خود قرار دهید، زیرا ممکن است وسوسه انگیز به نظر برسد. دلیل آن این است که آن خرده‌ها، اگرچه میکروسکوپی هستند، اما می‌توانند وارد ریه‌های شما شوند و باعث آسیب شوند.

 1. روغن درخت چای

روغن درخت چای یک اسانس با بوی تازه است که دارای خواص ضد میکروبی است، بنابراین به عنوان یک عامل تمیز کننده در خانه شما وظیفه مضاعف دارد. باکتری ها و قارچ ها را از بین می برد و ویروس ها را در تماس خنثی می کند.

روی این حشرات با خفه کردن آنها کار می کند زیرا روغن به سیستم آنها راه می یابد. با این حال، زمانی که به صورت رقیق نشده استفاده شود، موثرتر است. متأسفانه، نسخه رقیق نشده برای انسان بی خطر نیست. با این حال، ممکن است با اسپری کردن روغن درخت چای رقیق شده در اطراف خانه، فوایدی یا حداقل یک خانه با بوی مطبوع را مشاهده کنید. برای تهیه فرمول رقیق شده، حدود 20 قطره روغن را در یک بطری اسپری پر از آب بریزید.

24 درمان خانگی طبیعی برای رهایی از ساس

24 درمان خانگی طبیعی برای رهایی از ساس

 1. اسطوخودوس

بوی اسطوخودوس باعث ایجاد حالت تهوع در ساس می شود و حتی می تواند منجر به مرگ آنها شود. با این حال، بیشتر انسان ها این عطر را کاملاً دلپذیر می دانند. اثربخشی این محلول را با شستن اقلام با صابون اسطوخودوس، پاشیدن اسانس های رقیق شده و پخش برگ ها روی مناطق آسیب دیده، سه برابر کنید.

 1. برگ نعناع

برگ نعناع اثری مشابه روغن و برگ های اسطوخودوس دارد. از همین استراتژی ها استفاده کنید و فراموش نکنید که به طور منظم برگ های قدیمی را جاروبرقی بکشید و تا زمانی که آلودگی از بین برود، آنها را با نسخه های تازه جایگزین کنید.

 1. چای گردوی سیاه

این نوع چای یک دافع حشرات طبیعی است. برای به کارگیری این استراتژی، به سادگی چای کیسه ای استفاده شده خود را بردارید و آنها را در مناطقی که آلوده به حشرات هستند قرار دهید. آنها را در اطراف خانه، در هر گوشه و کناری که فکرش را می کنید قرار دهید.

 1. پرچم شیرین

این گیاه بلند که عمدتاً در تالاب ها یافت می شود یک دافع حشرات موثر نیز می باشد. نسخه گیاهی آن در یک بسته ارائه می شود که می توانید آن را در محلول مخلوط کرده و در اطراف خانه اسپری کنید.

 1. برگ لوبیا

برگ های لوبیا برای به دام انداختن حشرات، از جمله ساس، مانند یک کاغذ مگس طبیعی عمل می کند. در سال 1943، محققان دریافتند که موهای میکروسکوپی روی برگ‌ها باعث می‌شوند تا اندام‌های این موجودات هم درهم ببندند و هم به زمین بیفتند. این برگ ها را در کف هر اتاقی که ساکنان ناخواسته دارد قرار دهید و برای تحت تاثیر قرار گرفتن آماده شوید.

 1. یاس بنفش هندی

برگ‌های یاس بنفش هندی تأثیری مشابه سایر داروهای گیاهی دارند. می توانید برگ ها را خرد کرده و در اطراف پخش کنید. یا در عوض، برگ ها را بجوشانید، محلول را صاف کرده و به آب حمام خود اضافه کنید.

از این تکنیک می توان برای هجوم کمد و لباس استفاده کرد. محلول را در کمد، روی مبل ها و اطراف خانه اسپری کنید تا این موجودات را دفع کنید.

 1. آویشن

سوزاندن آویشن برای دفع ساس ها موثر است، و این روند باید هر چند روز یک بار تکرار شود تا زمانی که آنها از بین بروند، می توانید یک چوب آویشن را با یک پارچه ببندید و سپس آن را در نزدیکی مناطق آلوده بسوزانید

 1. برگ ریحان

برگ ریحان می تواند یک اقدام پیشگیرانه باشد. اگر برگ های خرد شده را در اطراف نقاط ورودی قرار دهید، آنها را از ورود به خانه شما منصرف می کند. آنها همچنین برای استفاده در کمد و مستقیماً روی تشک شما بی خطر هستند.

24 درمان خانگی طبیعی برای رهایی از ساس

24 درمان خانگی طبیعی برای رهایی از ساس

 1. علف لیمو

برخلاف برخی از محلول های طبیعی دیگر که فقط حشرات را دفع می کنند، علف لیمو در واقع آنها را می کشد. سطح اسید حشرات و تخم های آنها را از بین می برد. به علاوه، آنها از این بو متنفرند، بنابراین به عنوان دافع نیز عمل می کند.

 1. میخک

میخک مانند علف لیمو عمل می کند. اگر طرفدار بوی علف لیمو نیستید، به جای آن میخک و روغن میخک را انتخاب کنید. حتی می توانید روغن میخک را روی تشک ها و بالش ها بریزید تا این موجودات را از بین ببرید.

 1. پیرتروم

این عصاره از گل های داوودی به دست می آید. گل داوودی که به آن مام نیز می گویند، گلی درخشان است که در رنگ های مختلف یافت می شود. همچنین با حمله به سیستم عصبی به عنوان یک قاتل طبیعی عمل می کند.

 1. فلفل هندی

هنگامی که فلفل هندی با سایر مواد طبیعی مانند زنجبیل و پونه کوهی مخلوط شود، باعث از بین رفتن ساس در هنگام تماس می شود. در اینجا نحوه تهیه این محلول طبیعی آورده شده است:

 • هر کدام یک قاشق چایخوری فلفل هندی، زنجبیل آسیاب شده و روغن پونه کوهی را با هم مخلوط کنید.
 • مواد را صاف کرده و به یک بطری اسپری پر از آب اضافه کنید.
 • به میزان دلخواه خود اسپری کنید.

نیش آنها چه شکلی است؟

گزش ها قرمز هستند و به شکل جوش هستند. اغلب گزش های متعددی در یک نقطه وجود دارد که یک خط مستقیم را تشکیل می دهد یا یک پیشرفت خطی را نشان می دهد. برخلاف نیش کک که نسبتاً صاف است، نیش این حشرات اغلب ایجاد می شود.

آیا دافع های خانگی کار می کنند؟

بله، اگرچه برخی بهتر از دیگران کار می کنند. همانطور که در لیست ما از درمان‌های خانگی و درمان ساس‌ها مشاهده خواهید کرد، برخی حشرات را مستقیماً در تماس می‌کشند، در حالی که برخی دیگر آنها را تشویق می‌کنند که به جای دیگری بروند یا از ورود آنها منصرف می‌شوند.

چگونه می توانم از شر تخم های ساس خلاص شوم؟

ما گرما را به عنوان قابل اعتمادترین راه حل برای خلاص شدن از شر تخم ها یافتیم. این یعنی شستن مواد در آب داغ و خشک کردن کامل آنها روی حرارت زیاد. برای اقلامی که نمی‌توانند این نوع درمان را تحمل کنند، آنها را بخارپز کنید یا با سشوار آن‌ها را گرما دهید.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

گوگرد را با خواص درمان میگرن، روماتیسم، برونشیت، تقویت مو و جلوگیری از ریزش مو، درمان بیماری برص و پسوریازیس و …، بدون هيچ اسانس و افزودنی شيميايی، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه های پیشنهادی و داروهای گیاهی ذکر شده، مسئولیتی نداشته و بهتر است قبل از استفاده، با پزشک و یا مشاور طب سنتی در تماس باشید.

پستهای مرتبط

هیچ
نظر ارسال شده است. لطفا شما هم نظری ارسال کنید.

0