سبد خرید 0

10 نکته ضروری برای دوران تحصیل

876 بازدید
20 شهریور 97
قاصدک
,
10 نکته ضروری برای دوران تحصیل

10 نکته ضروری برای دوران تحصیل

10 نکته ضروری برای دوران تحصیل که بد نیست بدانیم

1- انعطاف پذیر باشید، اگر لازم شد، نقشه های زندگی تان را تغییر دهید اما هدف اصلی تان را هرگز فراموش نکنید.

2- خوب نگاه کنید و ببینید چه چیزی در دیگران هست که به آن غبطه می خورید؟ معمولا این همان چیزی است که واقعا خواستار آن هستید. باید بدانید نگاه های عمیق و احساسات سازنده می توانند شما را در رسیدن به تمایلات نهفته تان یاری کنند.

3- تغییرات مناسبی که محیط کوچک زندگی شما را دلپذیر می کنند آسانند، گلدان کوچکی در اتاق خود بگذارید تا هوای پاک را احساس کنید. صداهای آزار دهنده و اضافی را حتی الامکان قطع کنید تا ذهن شما بیاساید. هر وقت توانستید گلی بخرید و گاهی اوقات شمعی در هنگام غروب آفتاب روشن کنید، سوختن آرام شمع به شما آرامش می دهد و ….

4- بی خوابی و بد خوابی یکی از مشکلات رایج زندگی خوابگاهی است و این چند نکته می تواند شما را کمک کند هر شب در ساعت معینی به رختخواب بروید. اگر میسر است قبل از خواب دوش بگیرید. چند ساعت قبل از خواب چای و قهوه ننوشید.

5- به خودتان اجازه دهید که شاد باشید. خوشبختی فقط یک احساس درونی است، کافی است آن را باور کنید. مرتب با خود بگویید من لایق خوشبختی ام این را بگویید و شاد باشید برای چیزهایی که دارید همیشه شکرگزار باشید.

6- کاری کنید که دوستتان بدارند. در چشم مخاطی نگاه کنید، ارتباط چشمی از عمیق ترین ارتباطات است. در صحبت کردن خودمانی باشید، تکلف بیش از حد دیگران را فراری می دهد. با مخاطب خود احساس همدلی کنید و نشان دهید که احساس طرف مقابل را می فهمید.

7- بی برنامگی عامل هدر رفتن انرژی است.

8- به هر کاری و هر پیشنهادی بله نگویید. خوب فکر کنید و از خود بپرسید آیا واقعا می خواهم این کار را انجام دهم ؟ شما باید نه گفتن را تمرین کنید تا به راحتی بتوانید زمام زندگی و عمر خود را به اختیار خود درآورید.

9- یک راه برای رهایی از نگرانی ها آن است که آن ها را بنویسید. نگرانی های خود را بنویسید و سپس آن ها را بخوانید. می بینید که این نگرانی ها آن قدر هم مهم نیستند و خیلی آسان تر از آنچه که فکر می کنید حل می شوند.

10- پزشکان اعتقاد دارند که آرامش واقعی از پاها شروع می شود. طبیعی است که اگر پا در کفش راحت باشد مثل این است که کفش نپوشیده ایم و همین مسئله باعث می شود که شما بهتر فکر کنید بهتر تصمیم بگیرید، بهتر یاد بگیرید و خلاصه آن که آرامش بیشتری داشته باشید.

 

همچنین بخوانید: مهارت های زندگی در دوران تحصیل و خوابگاه

 

10 نکته یادگیری

1- قبل از آغاز یادگیری ابتدا هدف خود را کاملا مشخص کنید زیرا بزرگترین مانع یادگیری نداشتن هدفی مشخص، شفاف و قابل قبول است.

2- حتما شما هم متوجه این نکته شده اید که چیزهایی را بهتر یاد می گیرید که به آن ها علاقه مند باشید. علاقه، ایجاد انگیزه می کند و این انگیزش یکی از قوی ترین محرک های یادگیری موثر است.

3- یکی از موثرترین روش ها برای آماده سازی ذهن جهت یادگیری مطلوب، ایجاد یک ارتباط یا پیوند، میان معانی مورد نظر است. تداعی معانی آگاهانه و کنترل شده موجب می شود که حافظه ما به هنگام یادگیری و به یاد آوردن آموخته ها هوشیارانه عمل کند و به حضور آموخته ها در ذهن کمک نماید.

4- برای افزایش یادگیری می توانید از روش تصویر سازی استفاده کنید. متخصصان فنی حافظه می گویند هر چه به تصویر در آید به سادگی به خاطر سپرده می شود. شما با تصویری کردن آموخته های خود می توانید آن ها را راحت تر احضار کنید.

5- ما تمایل داریم چیزهایی ساده، ملموس، روزمره و معمولی را فراموش کنیم. ما به ندرت چیزهایی منحصر به فرد، خشونت آمیز، غیر متعارف، مضحک و فوق العاده را از یاد می بریم. شما با استفاده از قدرت تخیل خود می توانید مطالب کاملا معمولی را به یک مطلب جالب و منحصر به فرد تبدیل یا تشبیه کنید و تا ابد آن را به یاد بسپارید.

6- درباره روش خواندن موثر چه می دانید ؟ اولین قانون درباره خواندن موثر آن است که اندیشه اصلی مطلب را استخراج کنید و حول محور آن با ذهن کار نمایید.

7- علت فراموشکاری چیست ؟ چرا آنچه را که فکر می کنیم یاد گرفته ایم ناگهان فراموش می کنیم ؟ علت اصلی فراموشکاری عدم حضور ذهن کامل در لحظه یادگیری است. اگر ذهن ما در جای دیگری باشد مسلما آنچنان که ما می خواهیم مطالب را در خود حفظ نخواهد کرد.

8- یک راه ساده برای یادگیری بهتر این است که مطالب مورد نظر خود را به صورت سوال در آورید و در طول روز چندین بار آن را از خود بپرسید. ایجاد سوال اغلب مسائل را در ذهن ماندگار می کند.

9- یک روش خوب و موثر برای یادگیری استفاده از ابزارهای کمکی مانند کاغذ و قلم یا کارت های مروری و یا ضبط صوت و .. است. این ابزارها به تکرار مطالب و کاهش فراموشی کمک می کنند.

10- به عقیده ملاصدرا هر چه مشغله های فکری و تعلقات دنیایی و افکار حاشیه ای از ذهن آدمی دور شود قدرت تمرکز و توانایی یادگیری مطالب خاص و ارزشمند بیشتر می شود.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

صمغ مصطکي را با خواص درمان گرفتگي گوش، تقويت حافظه، تقويت قلب و اعصاب، درمان سرفه، رفع بوي بد دهان، تسکين درد مفاصل و شکستگي، ضد سرطان، بدون هيچ اسانس و افزودني شيميايي، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه های پیشنهادی و داروهای گیاهی ذکر شده، مسئولیتی نداشته و بهتر است قبل از استفاده، با پزشک و یا مشاور طب سنتی در تماس باشید.

پستهای مرتبط

هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

0