بوتاکس میگرن | یک روش درمانی موثر برای کاهش سردرد

83 بازدید
19 تیر 03
سمانه
بروزرسانی شده در تاریخ 19 تیر 1403

بوتاکس میگرن | یک روش درمانی موثر برای کاهش سردرد

بوتاکس میگرن یک نوع درمان پیشرفته است که برای کاهش سردردهای میگرن استفاده می شود. بوتاکس میگرن عمدتاً شامل تزریق های کوچک بوتاکس در نقاطی در سر، گردن، یا شانه ها می شود. این تزریق ها با هدف کاهش تنش عضلات و مهار کردن پاسخ های دردزا در این مناطق انجام می شود. این درمان می تواند به کاهش شدت درد، فراوانی حملات میگرن و افزایش کیفیت زندگی بیماران کمک کند.

بوتاکس میگرن چیست؟

در روش تزریق بوتاکس میگرن، از یک سری تزریق ها (مشابه همان نوع تزریق هایی که توسط متخصصان زیبایی برای کاهش چین و چروک های صورت انجام می شود)، به منظور درمان سردردهای میگرنی مزمن استفاده می شود. در این روش درمانی متخصصان دارای مجوز، با تزریق سم بوتولینوم به نواحی مختلف اطراف سر و گردن، از این روش برای درمان میگرن و پیشگیری از حمله های میگرنی کمک می گیرند. تزریق بوتاکس سر برای میگرن یک روش درمانی نیست و بیشتر آن را به عنوان یک روش برای مدیریت و کنترل سردردها در نظر می گیرند.

کاربرد بوتاکس میگرن (درمان میگرن با بوتاکس)

شواهد نشان می دهد که این دارو مسیر انتقال درد بین مغز (سیستم عصبی مرکزی) و اعصابی را که به نخاع منتهی می شوند، قطع می کند. هنگامی که میگرن دارید، بدن شما موادی به نام انتقال دهنده های عصبی و مولکول هایی را آزاد می کند که با درد مرتبط هستند. سم بوتولینوم با انتقال این مواد، به طور معمول در جایی که اعصاب و ماهیچه ها به هم می رسند، تداخل می کند.

محققان فکر می کنند وقتی دارو به عضلات اطراف صورت، سر و گردن تزریق می شود، توسط اعصاب جذب می شود و در انتقال عصبی مرتبط با درد اختلال ایجاد می کند. در نتیجه به این ترتیب بوتاکس میگرن در از بین بردن سردرد میگرنی و کاهش دفعات بروز حملات میگرنی کاربرد دارد.

تزریق ها می توانند در کاهش دفعات سردرد در بیماران مبتلا به میگرن مزمن مؤثر باشند و همچنین می توانند علائم ناتوان کننده مرتبط با این میگرن ها را به طرز چشمگیری کاهش دهند. در نتیجه تزریق بوتاکس برای سردرد می تواند کیفیت زندگی بیماران میگرنی را به میزان قابل توجهی بهبود ببخشد.

 

بوتاکس میگرن

بوتاکس میگرن

 

بوتاکس میگرن برای چه افرادی مناسب است؟

این درمان ها برای افراد منتخب ۱۸ ساله و بالاتر که ۱۵ روز یا بیشتر در ماه میگرن را تجربه می کنند، تایید شده است. افرادی که سردردهای آنها از نوع تنشی است و در بیشتر روزهای ماه (۱۵ روز بیشتر) سردرد دارند و سردرد آنها ۴ ساعت در روز طول می کشد، می توانند از تزریق بوتاکس برای میگرن استفاده کنند.

بوتاکس میگرن برای چه افرادی مناسب نیست؟

تزریق بوتاکس سر برای میگرن برای برخی از افراد ممنوع است. زنان باردار و مادران شیرده و همچنین افرادی که به پروتئین های موجود در شیر گاو حساسیت دارند باید از تزریق سم بوتولینوم برای درمان میگرن خودداری کنند. همچنین بوتاکس برای بیمارانی که کمتر از ۱۵ روز در ماه سردرد دارند توصیه نمی شود.

فواید بوتاکس میگرن

درمان بوتاکس میگرن یک روش کاربردی است که می تواند با یک مکانیسم ویژه دردهای مزمن میگرنی را کنترل کند. بوتاکس سیگنال های شیمیایی که باعث انقباض ماهیچه ها می شوند مسدود کرده و باعث می شود آنها سفت شده و کمتر به درد حساس شوند. این درمان کمتر تهاجمی می تواند کمترین میزان عوارض جانبی را داشته باشد و معمولاً یک درمان ایمن است. این روش به عنوان یک روش درمانی طولانی مدت ایمن در نظر گرفته می شود.

مطالعات نشان داده است که استفاده طولانی مدت از بوتاکس در بیماران مبتلا به میگرن مزمن به طور قابل توجهی علائم میگرن را بدون هیچ گونه عوارض جانبی شدید بهبود می بخشد. این روش درمانی می تواند با داروهای حاد برای میگرن ترکیب شود و در کنار آنها تاثیر بیشتری روی تسکین دردهای مزمن میگرنی داشته باشد.

با تزریق بوتاکس برای سردرد، نه تنها سردردهای میگرنی، بلکه سایر سردردهای حاد و مزمن نیز کنترل می شوند. بوتاکس سر برای میگرن می تواند قبل از وقوع سردردهای میگرنی از بروز آنها جلوگیری کند. در واقع تا زمانی که نوروتوکسین مؤثر باشد، سیگنال های درد نمی توانند به مغز شما برسند، بنابراین هیچ سردردی را احساس نخواهید کرد و از بدتر شدن علائم جلوگیری می شود.

در نهایت این که بوتاکس میگرن عود سردرد در طول روز را کاهش می دهد و در نتیجه می تواند کیفیت زندگی بیماران مبتلا به میگرن را بیشتر کند.

میزان ماندگاری بوتاکس میگرن

میزان ماندگاری تزریق بوتاکس سر برای میگرن در هر فرد متفاوت است. بعد از چندین هفته تزریق و انجام درمان های منظم، تسکین دردهای میگرنی شروع می شود. برخی از بیماران بعد از این دوره از درمان ها متوجه می شوند که سردردهای میگرنی کاملاً قطع شده و دیگر به تکرار تزریق ها نیاز ندارند.

در برخی از بیماران هم برای کنترل کردن سردردهای میگرنی به تکرار درمان ها به صورت منظم نیاز است. اما در کل نمی توان تزریق بوتاکس را یک درمان دائمی برای میگرن در نظر گرفت. در اکثر موارد لازم است که افراد هر سه ماه یک بار تزریق بوتاکس میگرن را تکرار کنند.

 

همچنین بخوانید: تاثیر کافئین بر میگرن

 

عوارض بوتاکس میگرن

هنگامی که بوتاکس میگرن توسط یک متخصص باتجربه و واجد شرایط انجام می شود، تزریق سم بوتولینوم نسبتاً ایمن است. بااین حال، برخی از افراد در محل تزریق دارو، درد، کبودی یا تورم را تجربه می کنند. سایر عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

  • سردرد یا علائم آنفولانزا
  • خشکی یا آبریزش چشم
  • افتادگی در یک پلک، ابرو یا کنار دهان
  • تب
  • درد یا تورم طاقت فرسا

در پایان

بوتاکس میگرن یک روش درمانی موقتی برای از بین بردن سردردهای میگرنی است. در این روش از نوروتوکسین بوتاکس برای مسدودکردن انتقال دهنده های عصبی مربوط به درد استفاده می شود تا به این ترتیب سردردهای میگرنی مزمن و سایر سردردهای حاد و شدید مهار شود.

با وجودی که این روش تاییدیه های FDA را دارد، اما باز هم باید در خصوص انجام آن و این که آیا شما کاندید مناسبی برای تزریق بوتاکس سر برای میگرن هستید با یک پزشک مشورت کنید. بهترین گزینه برای مشورت در این خصوص و خصوصاً تزریق بوتاکس برای سردرد، یک متخصص مغز و اعصاب است.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

انیسون ستاره ای را با خواص مسکن درد، رفع علائم میگرن، تقویت معده، رفع گرفتگی های کبدی و طحال، تصفیه خون، بدون هيچ اسانس و افزودنی شيميايی، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه های پیشنهادی و داروهای گیاهی ذکر شده، مسئولیتی نداشته و بهتر است قبل از استفاده، با پزشک و یا مشاور طب سنتی در تماس باشید.

پستهای مرتبط

هیچ
نظر ارسال شده است. لطفا شما هم نظری ارسال کنید.

0