سبد خرید 0

8 راهکار  برای دور کردن استرس از خانه

1215 بازدید
19 اسفند 97
قاصدک
,

8 راهکار  برای دور کردن استرس از خانه

شما نمی توانید رئیس پر توقع، کودکان شیطان، پروژه های زیاد و … را کنترل کنید، می توانید؟ بله با داشتن محیط آرام و به دور از استرسی در خانه می توانید از استرس های روزانه خود بکاهید.

گیاهان زنده را به هر اتاق اضافه کنید.

گیاهان سبز زنده و شاداب یکی از عوامل آرامش دهنده هستند. اما بجز این، آن ها فواید دیگری نیز برای سلامتی دارند. اولی، آن ها محیط شما را از اکسیژن سرشار می کنند و دی اکسید کربن را از بین می برند، که باعث می شود محیط شما دارای هوایی زنده و تازه باشد. دومین مورد این است که آن ها واقعا استرس را از ما دور می کنند، آب دادن، ناز و نوازش گیاه باعث ایجاد حس خوب در افراد و کاهش استرس می شود.

محیط به هم ریخته خانه را مرتب کنید.

آیا وقتی محیط خانه به هم ریخته است احساس فرسودگی می کنید؟ طبق تحقیقات محیط نامرتب باعث ایجاد هورمون کورتیزول می شود که هورمون ایجاد کننده استرس است، همینطور محیط به هم ریخته باعث کاهش فعالیت مفید افراد می گردد. پس در اولین فرصت اتاق های به هم ریخته را مرتب کنید.

8 راهکار برای دور کردن استرس از خانه

8 راهکار برای دور کردن استرس از خانه

با رنگ آبی محیط خانه را دکوراسیون کنید.

رنگ ها تاثیر زیادی بر ذهن انسان دارند. رنگ آبی، رنگی کاهش دهنده استرس، کاهش دهنده ضربان قلب و افزایش دهنده کیفیت خواب است. پس از رنگ آبی در خانه خود به میزان مناسب استفاده کنید.

پنجره های خود را باز کنید.

با باز کردن پنجره های خانه نور خورشید و هوای آزاد به داخل خانه می آید. در معرض نور خورشید نبودن باعث کمبود ویتامین دی بدن می شود، همچنین با ورود نور به خانه ساعت بدن درست کار می کند که به معنای کاهش استرس و اضطراب است. حتی اگر زمستان است و هوا سرد می باشد روزی 15 دقیقه به هوای آزاد اجازه چرخش در خانه را بدهید.

طبق قانون فنگ شویی اتاق خواب خود را بچینید.

برای کم کردن استرس بهتر از به اصول کهن چینی که فنگ شویی نام دارد و به هارمونی فضا و در نهایت انرژی انسان توجه دارد، کمک بگیرید. دو اصل فنگ شویی برای اتاق خواب، جهت قرار گرفتن سر در طول شب مهم است، که می تواند باعث افزایش انرژی و احساس امنیت داشتن شود، و نحوه قرار گرفتن تخت است، که تخت نباید در کنار درب ورودی قرار بگیرد این باعث می شود که انرژی شما را شب هنگام کاهش یابد و در صبح احساس خستگی داشته باشید.

 

همچنین بخوانید:  با کاهش هورمون کورتیزول، استرس را از بین ببرید

 

زمان تماشای تلویزیون و یا استفاده از لپ تاب، گوشی و …. را تعیین کنید.

استفاده کردن از گوشی، تبلت و… قبل از خواب باعث ایجاد استرس و اضطراب می شود. محیطی برای خود تعیین کنید که در آن محیط از وسایل الکتریکی استفاده نکنید مثلا استفاده کردن از گوشی در تخت خواب ممنوع باشد.

از منسوجات نرم و راحت استفاده کنید.

تا حالا توجه کرده اید وقتی کودکی در شب هنگام گریه می کند عروسک نرم خود را می خواهد؟ طبق تحقیقات انجام شده مشخص شده است پارچه های نرم باعث کاهش استرس می شوند. پس هرچه بیشتر در محیط خانه از مبلمان با پارچه های نرم و راحت، روتختی نرم، بالش نرم، فرش نرم و گرم و…. استفاده کنید کمتر احساس استرس می کنید.

از اسطوخودوس و سنبل استفاده کنید.

بر همگان واقف است که طبیعت سرشار از معجزه و انرژی مثبت است. از ایام قدیم عطر و بوی اسطوخودوس و سنبل برای ریلکس و آرام کردن افراد و کاهش اضطراب و نگرانی استفاده می شده است. طبق تحقیقات انجام شده مشخص شده است عطر و بوی اسطوخودوس و سنبل باعث کاهش ضربان قلب می شود. از سنبل بنفش در محیط آشپزخانه استفاده کنید، بر روی میز آینه خود عطری از سنبل یا اسطوخودوس (فرقی نمی کند خشک یا گیاهی زنده باشد) قرار دهید. از وسایل تمیز کننده خانه که رایحه سنبل و اسطوخودوس دارند،  استفاده کنید.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

برگ بو خشک را با خواص معطر کردن غذا ها و تحریک اشتها، تقویت بینایی، پیشگیری از ابتلا به سرطان ریه، تقویت سیستم ایمنی، بدون هيچ اسانس و افزودنی شيميايی، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه های پیشنهادی و داروهای گیاهی ذکر شده، مسئولیتی نداشته و بهتر است قبل از استفاده، با پزشک و یا مشاور طب سنتی در تماس باشید.

پستهای مرتبط

1 نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

0